ESİR Ceabis’in DRAMI Devam Ediyor

Filistin Esirler Cemiyeti, tutuklu İsra Ceabis’ten aktardığı mesajda, Ceabis’in acil ameliyat olmak için hastaneye sevk edilmesi gerektiği ancak işgalci İsrail HaŞaron hapishanesi yönetiminin bunu engellediğini bildirdi.

Filistin Esirler Cemiyeti Avukatına açıklama yapan Ceabis, acil bir şekilde kulak, burun ve elleri için cerrahi ameliyat yapmak üzere hastaneye sevk edilmesi ve dişleri için ilacın temin edilmesi gerektiğini belirtti.

İşgal altındaki Kudüs’te 11 Haziran 2015’te aracındaki tüpün patlaması sonucu vücudunun yüzde 60’ında birinci, ikinci ve üçüncü dereceden yanıklar oluşan Filistinli Cebais, İsrail makamları tarafından askeri kontrol noktasına saldırı düzenlemekle suçlanmıştı.

Evli ve bir çocuk annesi olan 33 yaşındaki Ceabis, 7 Kasım 2016’da çıkarıldığı mahkemede 11 yıl hapis ile olayda yaralanan İsrail askerine ödenmek üzere 20 bin şekel (yaklaşık 5 bin 200 dolar) para cezasına çarptırılmıştı.

Ceabis daha önce yazdığı mektubunda, özel bakım ve tıbbi yardıma muhtaç olmasına rağmen İsrail makamları tarafından ihmal edildiğini belirtmişti.