ESİR Bergusi’nin De Evi YIKILACAK!

İşgal güçleri esir Asım Ömer El-Bergusi’nin Ramallah’ın kuzeybatısındaki Kuber köyünde bulunan evi hakkında verilen yıkım kararını tebliğ etti.

Esir Asım El-Bergusi’nin halası Hanan El-Bergusi, işgal yönetiminin Filistinli esirin evini yıkmaya karar verdiğini söyledi.

İşgal güçlerinin bu sabah esir Asım El-Bergusi’nin babasının evine baskın düzenlediğini bildiren Hanan El-Bergusi, aileye Filistinli esirin evinin yıkılacağı bilgisini ilettiği ifade edildi.

İşgal güçleri Filistinli esir Asım El-Bergusi’yi kardeşi Salih’in şehit edilmesinden bir gün sonra Ramallah’ın doğusundaki Givat Assaf Yahudi Yerleşkesi yakınlarındaki ateş açma eylemini gerçekleştirmekle suçluyor.

İşgal güçleri Asım El-Bergusi’yi yaklaşık bir ay aradıktan sonra iki hafta önce Ramallah’ın kuzeybatısındaki Ebu Şuheydim köyünde gözaltına aldı.

Filistinli Esir Kulübü, işgal güçlerinin esir Asım El-Bergusi’yi ağır işkenceler altında sorguya çektiğini açıkladı.

İşgal güçleri esir Asım El-Bergusi’nin babasını ve kardeşi Asıf’ı diğer kardeşi Salih’in şehit olmasının ardından gözaltına aldı ve idari hapis cezalarıyla cezalandırdı.

İşgal güçleri Asım El-Bergusi’nin diğer kardeşi Muhammed’i de Filistinli esirin gözaltına alınmasından iki gün önce gözaltına aldı.