Erdoğan, Siyonist İsrail Başbakanı Netanyahu İle Görüştü

Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, New York’taki Türkevi’nde terörist İsrail rejiminin Başbakanı Netanyahu’yla bir araya geldi.

Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler (BM) 78. Genel Kurulu’na katılmak üzere gittiği ABD’de Siyonist İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile görüştü.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre, New York’taki Türkevi’nde yapılan görüşmede “uluslararası ve bölgesel meseleler ele alındı”, “iki ülke arasındaki siyasi ve ekonomik ilişkiler ile İsrail-Filistin ihtilafıyla ilgili son gelişmeler” konuşuldu.

Tayyip Erdoğan kabulde, Türkiye’nin İsrail ile enerji, teknoloji, inovasyon, yapay zeka ve siber güvenlik alanlarında ortak çalışmalar yapabileceğini belirterek, barışın egemen olduğu bir dünya için hep birlikte çalışılması gerektiğini söyledi.

Erdoğan, kabulün ardından sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “BM 78’inci Genel Kurul temaslarımız kapsamında İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu ile bir görüşme gerçekleştirdik. İstişarelerimiz ülkemiz ve bölgemiz için hayırlara vesile olsun.” ifadelerini kullandı.