ERDOĞAN: Hamas’ın SİYASET BELGESİ Önemli Adım

Haliç Kongre Merkezi’nde Uluslararası Kudüs Vakıfları Forumu’nun açılış törenine katılan Erdoğan, “İlan edilen bu belge, bana göre birçok ezberi bozmuştur. İnşallah bundan sonra Filistin’in hak ve özgürlük mücadelesi daha da güçlenecektir” dedi.

GÖZAT  KUDÜS, 40 Yıldır TÜRKİYE HALKININ Gündeminde

İsrail’in hukuksuz bir şekilde Kudüs’ü Müslümansızlaştırdığını dile getiren Erdoğan, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Filistin meselesinde yıllardır üstünlerin hukuku işliyor.

İsrail hukuk tanımazlığını sürdürüyor. İsrail bu gücü nereden buluyor? İsrail yaptığı katliamların karşılıksız kalacağını biliyor. Filistin’de İsrail’in işlediği suçların giderek artmasının nedeni budur.”

GÖZAT  SİYONİST YETKİLİ: İsrail Gazı 2-3 Yıla TÜRKİYE'de

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kudüs’ü tüm insanlık tarihinin özü olarak nitelendirdi. Müslümanların Kudüs’e sahip çıkması gerektiğini belirten Erdoğan, “Bu dava sadece Filistinli kardeşlerimizin davası değildir.

Gerek inancımızdan gerekse tarihimizden tevarüs ettiğimiz sorumlulukla Kudüs’e, Kudüs davasına, Filistinli kardeşlerimizin hak ve adalet mücadelesine büyük önem veriyoruz” diye konuştu.

GÖZAT  Siyonist İsrailli Müsteşar: Türkiye İle Anlaşma YAKIN!

Sorunun tek çözümünün Filistin Devleti’nin kurulması olduğunu kaydeden Erdoğan, şunları söyledi:

“Barış süreci konusunda ihtiyatlı bir iyimserlik içindeyiz. Kudüs statüsü konusunda herkes dikkatli davranmalı. Çözümün yegâne yolu, 1967 sınırları içinde başkenti Doğu Kudüs olan bağımsız ve egemen bir Filistin devletinin kurulmasıdır.”

GÖZAT  Siyonist İsrail, Akdeniz Gazını Türkiye'den Avrupaya SATACAK

İsrail’in sabah ezanının yasaklanması yönünde hazırladığı tasarıyı utanç verici olarak değerlendiren Erdoğan, “İsrailli yöneticilere soruyorum, inancınıza güveniyorsanız bizim ezan sesimizden neden korkuyorsunuz?

Bu konudaki tavrımızı İsrail Cumhurbaşkanı’na da ifade ettim. Açık havayı cezaevine çevirenlere er veya geç cevabımızı vereceğiz” şeklinde konuştu.