El-Vifak’tan Bahreyn Dışişlerine İsrail Tepkisi

El Vifak Cemiyeti, Bahreyn Al-i Halife Rejimi Dışişleri Bakanının Siyonist Rejim Dışişleri Bakanı ile açıkça gerçekleştirdiği görüşmeyi alçalma ve utanç sebebi olarak nitelendirdi.

Bahreyn İslami Vatan El Vifak Cemiyeti, rejimin ısrarla aleni şekilde günah işlenmesi ve haddi aşmasının Bahreyn yönetiminin Siyonistlerin kucağında olması durumunun devam etmesinden kaynaklandığını belirtti.

El Vifak açıklamasında şunları da hatırlattı: Bahreyn Al-i Halife rejimi Dışişleri Bakanı Halid Bin Ahmed’in Siyonist rejim dışişleri bakanı Yesrail Katz ile yaptığı son görüşme alçalma ve utanç kaynağı ve affedilemez bir günahtır. Bu hareket ile Bahreyn rejimi, halk nazarındaki meşruiyeti ve popülerliğini tamamen yitirmiş ve yapayalnız kalmıştır.

Cemiyet, Bahreyn’deki bazı siyasî, sivil ve dinî grupların tüm tarihî ve askerî yanlışlarına rağmen körü körüne bu rejimi desteklemelerine itiraz ederek bu durumdan dolayı da ayrıca üzüntü içinde olduklarını bildirdi.

Hatırlatmak gerekir ki Bahreyn rejimi, aslında Filistin meselesini ortadan kaldırmayı amaçlayan Yüzyılın Anlaşmasının ilk aşaması olan “Manama Ekonomi Çalıştayı”na ev sahipliği yapmış ve Bahreyn dışişleri bakanı Siyonist mevkidaşı ile ilk kez açıkça bir buluşma gerçekleştirmiştir.