El-Hayye: TERÖR Akımlarıyla DİRENİŞ’i Karıştırmayın

Halil El-Hayye konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “Arap kardeşler arasındaki bütün ihtilafların, siyonist düşmanın arzuladığının aksine kardeşlik temeli üzere çözülmesini arzuluyoruz. Mescidi Aksa’ya giden yolda safların birleştirilmesi zorunludur…

Direniş kesinlikle terör veya bir aşırı şiddet değildir. İşgale karşı durulması için meşru bir haktır ve bu hakkı bütün halklar kullanmıştır.”

Hayye konuşmasında hareketlerinin Gazze bölgesine uygulanan kuşatmanın halkalarını yaracağını ve ablukayı kırma konusunda ısrarlı olacağını söyledi.

Hayye, ablukayı kırmak için şimdiye kadar bütün kapıları çaldıklarını ve bundan sonra da kuşatma ve ablukanın aşılması için toplum açısından en yararlı kapıyı bulabilmek amacıyla kapıları çalmaya da devam edeceklerini vurguladı.

Hayye bu konuda Mısır’ın Rafah sınır kapısını düzenli bir şekilde açma ve insanî sıkıntıların hafifletilmesi için bazı imkanlar sunma konusunda kendilerine verdiği sözü de hatırlatarak bu kapıyı da kullanmaya çalışacaklarını söyledi.