Home / Filistin / Batı Şeria / El Fetih - Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) / El-Hayye: ABBAS Yönetimi GAZZE Yaptırımlarını Kaldırmalı
El-Hayye- ABBAS Yonetimi GAZZE Yaptirimlarini Kaldirmali

El-Hayye: ABBAS Yönetimi GAZZE Yaptırımlarını Kaldırmalı

Hamas Siyasi Birimi üyesi Halil El-Hayye, Batı Yaka ve Gazze Şeridi’nde tüm Filistinliler arasında siyasi ortaklığa uygun çalışılması gerektiğini ifade etti.

Uzlaşıyı tüm Filistinlilerin hissetmesi gerektiği kaydeden El-Hayye, hükümetten Gazze Şeridi’ne uygulanan yaptırımları kaldırmasını istedi.

El-Hayye, Hamas lideri İsmail Heniyye’nin ve Gazze’deki üniversite öğrencilerinin de katıldığı “Hamas ve Öğrenciler” söyleşisinde yaptığı konuşmasında, gençleri ve tüm Filistinlileri uzlaşıyı güçlendirmeye davet etti.

“Uzlaşıdan kimsenin kaçmasına izin vermeyin” diyen El-Hayye, uzlaşıyı korunması gereken bir trene benzetti.

Güvenlik dosyasının kırmızıçizgi olduğunu belirten El-Hayye, Filistinli grupların 2011’de imzaladıkları anlaşmada işgal rejimiyle yürütülen güvenlik koordinasyonunu cinayet olarak nitelediklerini hatırlattı.

Hamas’ın işgal rejiminin meşruiyetini kabul etmeyi reddettiğine dikkat çeken El-Hayye, işgal rejimini hiçbir zaman tanımayacaklarını bir kez daha vurguladı.