EL-HALİL’deki Çatışmada Çok Sayıda FİLİSTİNLİ Yaralandı

İşgal güçlerinin El-Halil vilayetinin çeşitli bölgelerinde gerçekleştirdiği saldırılarda çok sayıda Filistinli yaralandı.

İşgal güçlerinin dün okul çıkışı El-Halil Ortaokulu’na göz yaşartıcı bomba atması üzerine onlarca öğrencinin bombalardan çıkan yoğun dumandan etkilendiği bildirildi.

El-Halil’in güney bölgesindeki okulların daima işgal güçlerinin ve Yahudi yerleşimcilerin saldırılarına maruz kaldığı, saldırıların eğitim ve öğretimi aksattığı, öğrenciler arasında korkuya yol açtığı belirtildi.

İşgal güçleri dün ayrıca El-Halil’in güneyindeki Mesafer Yatta bölgesinde yer alan Ummu’l-Hayr Mezrasında bir hayvan ağılını yıkarken Filistinlileri darp etti.

Batı Yaka’nın güneyindeki Irkçı Ayrım Duvarıyla ve Yahudi Yerleşimiyle Mücadele Komiteleri Koordinatörü Ratib El-Cubur, işgal güçlerinin Hayri El-Hezzalin’e ait hayvan ağılını yıkarken bir grup Filistinliyi darp ettiğini söyledi.

El-Cubur, darp edilenler arasında 75 yaşındaki Süleyman El-Hezzalin’in de olduğunu ve işgal askerlerinin silah dipçikleriyle darp ettiği yaşlı adamın yaralandığını ifade etti.

İşgal güçleri dün ayrıca El-Halil’deki Es-Selayime askeri kontrol noktasında Filistinli bir genci darp etti.

Görgü tanıkları, Filistinli gencin işgal güçlerinin öğrencilere göz yaşartıcı bomba atmasına engel olmak istemesi üzerine darp edildiğini ve coplarla dövülen gencin hastaneye kaldırıldığını söyledi.