Home / Siyonist İsrail / İşgalci Yahudi Yerleşimciler / El-Halil’de YAHUDİ Yerleşimci YARALANDI

El-Halil’de YAHUDİ Yerleşimci YARALANDI

Dün gece yarısı aracıyla El-Halil kentinin kuzeyindeki Beyt Aynun bölgesinden geçtiği sırada taşlı saldırıya maruz kalan Yahudi yerleşimci kadın sürücünün yaralandığı bildirildi.

Saldırının ardından işgal güçlerinin taşlı saldırıyı gerçekleştirenleri yakalama gerekçesiyle yolu Halhul kentinin kuzeyindeki Beyt Aynun ve En-Nasbe bölgelerinde demir kapılarla kapattığı ifade edildi.

Yahudi yerleşimciler, okul gezisinden El-Halil’in doğusundaki Yatta kentine dönen ve Filistinli öğrencileri taşıyan otobüse taşlarla saldırmış ve öğrenciler arasında büyük korku yaşanmıştı.

Söz konusu saldırının El-Halil’de Yahudi yerleşimcilerin Filistinli öğrencilere yönelik 10 saat içinde gerçekleştirdikleri ikinci saldırı olduğu kaydedildi.

Fanatik Yahudi yerleşimciler, daha önce de El-Halil’in Eski Belde semtinde Es-Selayime Okulu’ndan evlerine dönmekte olan Filistinli öğrencileri darp etmişti.

İşgal güçleri himayesinde hareket eden Yahudi yerleşimciler her fırsatta Filistinlilere, evlerine ve camilerine, araçlarına ve ekili tarım arazilerine saldırmaya devam ediyor.