El-Halil ve Nablus’ta Birçok Yere BASKIN

El-Halil’in Eski Belde semtinde işgal güçlerinin bu sabah erken saatlerde Filistinli iki genci gözaltına aldığı bildirildi.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, işgal güçleri 19 yaşındaki Imad Azmi Ebu Davud’u Kadir Gecesi’ni ihya için İbrahim El-Halil Camii’ne giderken gözaltına aldı.

İşgal güçleri, gözaltına alınan Filistinli gencin elbiselerinin altında kesici alet gizlediğini öne sürdü.

İşgal güçlerinin ayrıca İbrahim Cabir isimli genci El-Halil’in Eski Belde semtindeki evine baskın düzenleyerek gözaltına aldığı ve evde uzun süre arama yaptığı kaydedildi.

İşgal güçleri, bu sabah erken saatlerde El-Halil’deki Yahudi yerleşimi karşıtı bir gençlik grubunun üyesi aktivist Muhammed Ez-Zuğeyr’i gözaltına aldı.

Batı Yaka’nın kuzeyindeki Nablus vilayetinde Beyt Decen beldesi sakini bir eski esir işgal güçlerince gözaltına alınırken, işgal güçleriyle yaşanan çatışmalarda Burin beldesinden iki genç de yaralandı.

Yerel medya kaynaklarından edinilen bilgiye göre, işgal güçleri Hamas liderlerinden Şeyh Rıdvan Ebu Sabit’in oğlu Suheyb’i ve Belata Kampı sakinlerinden Muhammed Ebu Adnan’ı gözaltına aldı.