Home / Filistin / Filistin İntifada / El-Halil’deki Çatışmalarda 10 YARALI

El-Halil’deki Çatışmalarda 10 YARALI

Batı Yaka'nın güneyindeki El-Halil kent merkezinde dün akşam saatlerinde işgal güçleriyle yaşanan çatışmalarda 10 Filistinli yaralandı. 

İşgalcilere ait 0404 sitesi, El-Halil’deki çatışmalarda iki işgal askerinin de Filistinli gençlerin attığı taşlarla yaralandığını ifade etti.

GÖZAT  TULKEREM'de Siyonist Güçlerle Filistinliler Çatıştı

İşgalcilere ait sitede yayınlanan konuyla ilgili haberde, yaralı işgal askerlerinin ilk tedavileri olay yerinde yapıldıktan sonra Kudüs’teki Shaare Zedek Hastanesi’ne kaldırıldıkları belirtildi.

El-Halil kentinin Babu’z-Zaviye bölgesiyle Et-Tuffah Mahallesi’nde işgal askerleriyle Filistinli gençler arasında çatışma çıktı.

İşgal askerlerinin attığı bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilenen 10 kişinin tedavilerinin olay yerinde yapıldığı ve ikisinin El-Halil Devlet Hastanesi’ne kaldırıldığı bildirildi.

GÖZAT  EL-HALİL'de Geçen Ay 80 Filistinliye Gözaltı

Hastane kaynakları verdiği bilgide, yaralılardan birinin yarasının hafif olduğunu ve yüzüne gaz bombası isabet ettiğini söyledi.

İşgal güçlerinin bugün öğleden sonra El-Halil’de El-Menara ve Es-Sıhha kavşaklarına baskın düzenlediği, daha sonra baskının Et-Tuffah ve El-Adil caddelerine uzandığı, işgal askerlerinin provokatif tavırlar sergiledikleri ifade edildi.

İşgal güçlerinin Kurban Bayramı alışverişi için bölgede bulunan kişilerden onlarcasını durdurarak kimlik kontrolü yaptığı kaydedildi.