EL-FETİH, Uzlaşı İçin OLUMLU Adımlar Atmıyor

Bedran, El-Aksa kanalında katıldığı programda yaptığı açıklamada, Mısır’ın uzlaşının uygulanması için bir program sunduğunu, Hamas’ın programı kabul ettiğini ve Fetih’in cevabının ise olumsuz olduğunu ifade etti.

Hareketten bir heyetin geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği Kahire ziyaretinin Mısır’ın davetiyle yapıldığını belirten Bedran, ziyaret sırasında başta uzlaşı olmak üzere Filistin halkını ilgilendiren konuların görüşüldüğünü bildirdi.

Bedran, “Mısırlılar bir uygulama programı sundular. Uzlaşı anlaşmalarını yeniden tartışmaya gerek yok. Sorun uygulamada” dedi.

Hamas Siyasi Birimi üyesi, Fetih heyetinin cevabının olumsuz olduğunu ve Ramallah’a dönerek Filistin Yönetimi Başkanı’na danışmak istedikleri yönünde görüş bildirdiğini öğrendiklerini söyledi.

Bölünmüşlüğün iki tarafı kavramının geride kaldığına işaret eden Bedran, şu an bir yanda sadece Fetih ve Filistin Yönetimi’nin olduğunu, diğer tarafta da tüm Filistin halkının ve gruplarının bulunduğunu kaydetti.

Bedran, Fetih liderlerinin Mısır’ın çabalarını boşa çıkarıcı açıklamalarda bulunduklarına dikkat çekti.

Fetih liderlerinden Azzam El-Ahmed, Hamas’ı ve Gazze’yi eleştirerek Filistin Yönetimi’nin Gazze Şeridi’ne yeni yaptırımlar uygulayacağını açıklamıştı.