EL-FETİH Siyasetçilerini Eleştirmek SUÇ!

Nassar Ceradat’ın ailesi, Koruyucu Güvenlik biriminin Cibril Er-Recub’un siyonistlere ait İkinci Kanal’da yayınlanan röportajında Burak Duvarı’nın İsraillilere bırakılabileceği yönündeki açıklaması yüzünden eleştiride bulunması sebebiyle çocuklarını gözaltına aldığını ifade etti.

Aile Filistin mahkemesinin de çocuklarına yüksek makamlara dil uzatma suçlamasında bulunduğunu belirtti. Bu suçlama ise hâlen Abbas yönetiminin zindanlarında tutulan pek çok Filistinli hakkında kullanılan bir suçlama türü.

GÖZAT  İzzeddin El-Kassam Tugayları'ndan İsrail'e 24 SAAT MÜHLET

Nassar Ceradat’ın ailesi çocuklarının yaptığı açıklamanın sadece fikir özgürlüğünü kullanmaktan ibaret olduğunu ilgili yasaya girmediğini dile getirerek derhal serbest bırakılmasını istedi.

Cibril Er-Recub’un siyonistlerin televizyon kanalına yaptığı açıklamada Burak Duvarı’nın işgalcilerin hakimiyeti altında kalmasına razı olabilecekleri yönündeki açıklamaları birçok Filistinli aktivist ve siyasetçi tarafından eleştiriye maruz kalmıştı. Ayrıca sosyal medyada Er-Recub’un bu açıklaması tepkilere ve eleştirilere neden olmuştu.