EL-BİRE’de Çatışma – FİLİSTİNLİ 6 Genç Yaralandı

Batı Yaka’daki El-Bire kentinin kuzey girişinde öğle saatlerinde işgal güçleriyle yaşanan çatışmalarda 6 Filistinli yaralandı.

İşgal zindanlarındaki Filistinli esirlere destek gösterisinden sonra Birzeit Üniversitesi’nden çıkan öğrencilerle işgal güçleri arasında çatışmaların yaşandığı belirtildi.

Filistinli gençlerin El-Bire kentinin kuzeyindeki Beit El askeri kontrol noktasına yürüdükleri ve otomobil lastikleri yaktıkları, işgal güçlerine taş ve molotof kokteyli attıkları, işgalcilere ait bir askeri cipin alev aldığı belirtildi.

İşgal güçlerinin çatışmalar sırasında Filistinli gençlerin üzerine ses bombası ve göz yaşartıcı bomba attığı, gerçek mermi ve plastik mermi kullandığı ifade edildi.

Filistin Kızılayı Derneği, konuyla ilgili yayınladığı bildiride, ilk yardım ekiplerinin El-Bire kentindeki Beit El kontrol noktasında beş yaralıya müdahale ettiğini açıkladı.

Bildiride, yaralılardan üçünün plastik mermiyle yaralandığı ve ikisinin de işgal güçlerinin attığı bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendiği belirtildi.

Görgü tanıkları El-Bire’deki çatışmalar sırasında bir gencin ayağından gerçek mermiyle yaralandığını söyledi.