Ebu Mücahid: İntikam İçin İsrail’e Sürprizler Var!

Filistinli direniş gruplarından Halk Direniş Komiteleri sözcüsü Ebu Mücahid, Filistin direnişinin elinde şehit Baha Ebu’l-Atâ’nın ve diğer şehitlerin intikamını almak için sürprizler olduğunu söyledi.

Ebu Mücahid, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Gazze Şeridi’ndeki direnişin misillemede bulunmayı sürdürdüğünü belirterek, işgal ordusunun cinayetine verilecek karşılığı belirlemek üzere direniş liderleri ve askeri komutanlar seviyesinde istişarelerin devam ettiğini bildirdi.

Misillemenin tabiatını, şartlarını ve boyutunu sahadaki gelişmelerin belirleyeceğini ifade eden Ebu Mücahid, direniş liderlerinin devamlı istişare halinde olduklarını kaydetti.

Ebu Mücahid, “Korkak ve hain düşmana karşı bugün hepimiz aynı saftayız” dedi.

İslami Cihad’a saldırının tüm Filistinli gruplara ve Filistin halkına yapılmış olduğunu belirten Ebu Mücahid, direnişin cinayete vereceği karşılığın acı verici olacağını dile getirdi.

Son saatlerde gerginliği düşürmek için girişimlerin olduğuna işaret eden Ebu Mücahid, fakat direniş gruplarının girişimlere şu ana kadar herhangi bir cevap vermediğini söyledi.

İşgal rejiminin sükunet halini bozduğuna dikkat çeken Ebu Mücahid, “Sükunet halini bozanın sonuçlarına katlanması gerekir” dedi.