DÜNYA KUDÜS GÜNÜ İslam Ümmetinin Birlik Göstergesi

Dünya Kudüs Günü bu yıl 23 ramazan günü  başta İran olmak üzere İslam ülkeleri ve dünyanın dört bir yerinde özgürlükçü milletler tarafından çeşitli etkinliklerle düzenlenecek.

İslami Tebligat Koordine Şurası’nın yayınladığı bildiride, Amerika’nın büyükelçiliğini Tel Aviv’den Kudüs’e intikal ederek mazlum Filistin halkı ve İslam ümmetine ve dünya özgürlükçülerine karşı yeni bir savaş açtığı kaydedildi.

Bildiride, İran’da ve bütün ülkelerde müslüman milletlerin bu yılki sloganının,  ”direniş cephesinin zaferi, Anmerika-Siyonist fitnesi yenilmeli, Filistin milletinin geri dönüş için azmi’ olacağına temasla, mazlum ve günahsız  Filistin halkının destekleneceği, işgalci korsan İsrail’e karşı  dünya özgürlükçülerinin feryatlarının gür şekilde çıkacağı gün olacağı bildirildi.

Bildiride, İran Dini Liderinin buyurduğu gibi, artık Apartheid dönemlerinin sona erdiğini  ve Siyonist Rejimin varlığının da sonuna geldiğini belirterek, İslam ümmetinin en kısa zamanda Kudüs’te cuma namazı kılacağına yer verildi.