DÜNYA Halkları, İSRAİL’in Yok Oluşunu Görecek

Hizbullah Hareketi Genel Sekreteri Seyyid Hasan Nasrullah, “İsrail güçleri Lübnan’ın güneyine girerse dünya halkı ekranlar karşısında İsrail’in yok oluşunu seyredecektir” dedi.

Hizbullah, İsrail’e Karşı Gereken Adımı Atıyor

Hizbullah’ın bölgedeki mücadelesine dikkati çeken Hasan Nasrullah, “Gelişmeler, Hizbullah’ın yerinde ve zamanında gereken adımları attığı belirtiliyor” ifadelerini kulllandı.

Hizbullah Lideri, “Günümüzde Amerika, Batı ve Arap ülkelerine bağlı yayın kuruluşları ortak bir politika izliyorlar. Bu politika, Siyonist Rejim’in Hizbullah’a karşı savaş açması ihtimalini gündemde tutmaktır. Gerçek şu ki, haberlerdeki bu abartmalar sadece bir psikolojik savaştan ibarettir. Onlar Lübnan direnişinin füzelerinden korkuyorlar. Lübnan güçlü bir ülkedir. Dolayısıyla bu ülkenin halkının Batı güdümlü güçlerin psikolojik savaşından etkilenmemeleri gerekir” dedi.

Dünya, İsrail’in Yok Oluşunu Seyreder

Hasan Nasrullah, “Hiçkimse İsrail’in Lübnan’a askeri saldırı düzenleme ihtimalinden endişelenmesin. İsrail, savaş istiyorsa sözümüz yok, gelsin. Biz Tel Aviv’e zaferlerinin sona erdiğini söylüyoruz” ifadelerinde bulundu.

Nasrullah, “Şu anda Hizbullah’ın gücünden fazla bahsetmek istemiyorum. Fakat sadıkane bir şekilde size şunu söylemek isterim ki eğer İsrail güçleri Lübnan’ın güneyine girerse dünya halkı ekranlar karşısında İsrail’ın yok oluşunu seyredecektir” diye konuştu.