DİRENİŞE Karşı Her Plana, FİLİSTİN Halkı Da Karşı

Hamas Siyasi Birimi üyelerinden Halil El-Hayye, Filistin halkının Yüzyılın Anlaşması, alternatif vatan ve işgal rejimiyle ilişkileri normalleştirme gibi tasfiye projelerini tüm dünya kabul etse bile reddedeceğini söyledi.

El-Hayye Filistinli Mücahitler Hareketi’nin kuruluş yıldönümü töreninde yaptığı konuşmada, Filistin davasını tasfiye projelerinin kendilerini işgale karşı direnişten ve topraklarını işgalden kurtarmadan alıkoyamayacağını ifade etti.

Tehditlere karşı Filistinlilerin birlik ve bütünlük içinde olmaları gerektiğini belirten El-Hayye, Filistin siyasetinin yeniden inşa edilmesine ve direniş seçeneği etrafında birleşmeye ihtiyaç olduğunu kaydetti.

El-Hayye, Filistinli Mücahitler Hareketi liderlerini hareketin 18’inci kuruluş yıldönümü dolayısıyla kutlayarak, “Sizinle birlikte direniş ve şehitler aracılığıyla Filistin’e bağlı olmaktan gurur duyuyoruz” dedi.

Gazze’nin birlik ve bütünlüğü temsil eden bir örnek olduğunu kaydeden El-Hayye, dünyaya direniş seçeneği etrafında birleşmiş bir halk olduklarını söyleyebileceklerini dile getirdi.

El-Hayye, boyun eğmeye ve teslimiyete çağıranlar değil hak ve özgürlük davetçileri olduklarını bildirdi.