Direnişçi Gençlerin Silahlı Eyleminde 3 İsrail Askeri Yaralandı

Batı Şeria’nın kuzeyindeki Nablus kentinin güneyinde yer alan Zatera kontrol noktası yakınlarında silahlı kişilerin açtığı ateş sonucu üç İsrail askerinin yaralandığı bildirildi.

İşgal rejimi medyası, kontrol noktasında görevli askerlere hızla seyreden bir araçtan ateş açıldığını ve yaralılar arasında bulunan iki askerin durumlarının ağır olduğunu ifade etti.

Maariv gazetesi muhabiri, eylemi gerçekleştirenlerin işgal askerlerine yakın mesafeden ateş açtıklarını ve daha sonra hızla olay yerinden uzaklaştıklarını söyledi.

İşgal rejimi televizyonlarından Kanal 20’nin muhabiri ise ilk belirlemelere göre Filistinlilere ait bir minibüsün otobüs durağına yaklaştığını ve durduğunu, minibüstekilerden birinin pencereyi açarak ateş açtığını, durakta bulunan Yahudi yerleşimcilerden üçünün yaralandığını ve minibüsün Nablus yönüne uzaklaştığını öne sürdü.

Eylem sonrası işgal askerlerinin Nablus’un güneyindeki Havara Caddesi’nde ve Ramallah’ın kuzeyindeki kontrol noktalarında yoğun güvenlik önlemleri aldığı, eylemi gerçekleştirenleri yakalamak amacıyla operasyon başlattığı kaydedildi.