DİRENİŞÇİ Gençler, İŞGAL Otobüsüne Ateş Açtı

İşgal rejimi medya organları, iki Filistinlinin ateş açma eylemi gerçekleştirdiğini, eylemcilerden birinin kaçtığını ve diğerinin yaralandığını öne sürdü.

İşgalcilere ait 0404 sitesi, ateş açma eyleminin Cenin kentinin güneybatısında kurulu Mevo Dotan Yahudi Yerleşkesi yakınlarında gerçekleştiğini ve saldırganların Yahudi yerleşimcileri taşıyan bir otobüsü hedef aldıklarını bildirdi.

İşgal ordusuna yakınlığıyla bilinen sitenin haberinde Filistinli iki gencin Yahudi yerleşimcilerin otobüsüne ateş açtıkları ve saldırıda ölen ya da yaralanan olmadığı kaydedildi.

Haberde, işgal ordusunun eylemci gençlere ateş açtığı, gençlerden birinin ağır yaralandığı ve hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

İşgal rejimi televizyonu 13’üncü kanalı, eylemci gençlerden birinin silahıyla birlikte olay yerinden kaçmayı başardığını açıkladı.

Bu arada, işgal ordusunun Dotan askeri kulesine ateş açılmasının ardından Cenin kentinin güneyindeki Ya’bed beldesinin çevresini kuşattığı bildirildi.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, onlarca askeri araç Ya’bed ve Kefirat beldeleri arasındaki bölgede konuşlandı.

Dotan askeri kulesine kadar olan bölgenin askeri alan ilan edildiği ve işgal askerlerinin bölgede arama yaptığı kaydedildi.