Direnişçi Filistinli Gençler, Meydanların Efendisi

Filistin Yasama Meclisi üyesi Halid Süleyman, Filistin’in yeni nesil gençlerinin, meydanın efendisi olduklarını, kimseden korkmadıkları gibi her alanda kendilerini hissettirdiklerini vurguladı.

İşgal güçleri tarafından bu sabah evi basılan Süleyman, Cenin’in işgal güçlerine karşı direnmede ve işgal planlarına karşı koymada özel bir örnek oluşturduğunu söyledi.

Filistinli milletvekili, siyonist İsrail’in en çok canını sıkan durumun, sadece Cenin’de değil, bilakis tüm Batı Şeria’da hiçbir şeyden korkmayan gençlerle karşı karşıya gelmesi olduğuna dikkat çekti.

Ceninli gençlerin, bugün (7 Temmuz Çarşamba) şafak vaktinde işgal güçlerini, şehirden çekilirken bile taş ve molotof kokteylleriyle kovaladığını belirten Süleyman, “Yeni nesil kimse tarafından kontrol edilemez. Hiçbir taraftan emir, karar veya işaret beklemez, her an harekete geçmeye hazırdır.” dedi.

Milletvekili Süleyman, Kudüs Kılıcı Operasyonu’nun, Filistin halkına farkındalık kazandırdığını, işgal güçlerine acı çektirdiğini ve yeni bir tablo çizdiğini vurguladı.

Kudüs Kılıcı Operasyonu sonucu ortaya çıkan şartların, savaş planları bakımından İsrail için ciddi tehlikeler arz ettiğini belirten Süleyman, işgalcilerin, aleyhlerine gelişen tabloyu yok etmek için karşı saldırı başlatmaya çalıştığına işaret etti.

Öte yandan evinin basılmasıyla ilgili olarak Süleyman, sabah ezanıyla işgalci askerlerin evin dış kapısını kırıp içeriye girdiğini, odaları aradığını ve daha sonra İsrail istihbarat görevlilerinin kendisine seçimlerin ertelenmesiyle ilgili kişisel sorular sorduğunu ifade etti.