DİRENİŞÇİ Asım Bergusi’nin Evi YIKILDI!

İşgal güçleri erken saatlerde esir Asım El-Bergusi’nin Ramallah’ın kuzeyinde yer alan Kuber beldesindeki evini yıktı.

Belde sakinlerinin sabah erken saatlerde buldozerlerin sesiyle uyandığı ve yıkımı engellenmek isteyen belde sakini gençlerle işgal güçleri arasında çatışmaların yaşandığı kaydedildi.

İşgal güçleri esir Asım El-Bergusi’yi iki ayrı eylemde işgal güçlerine ateş açarak üç askerin ölümüne yol açmakla suçluyor.

İşgal rejimi başbakanı Binyamin Netanyahu’nun seçim propagandası olarak yıkımların hızlandırılmasını istemesinin ardından işgal mahkemeleri Batı Yaka’daki birçok yıkım kararını onamıştı.

Bu arada, işgal güçleri bu sabah erken saatlerde ayrıca Nablus’un kuzeyindeki Berga köyüne bağlı El-Mesudiye bölgesinde iki katlı bir evi yıktı.

Batı Yaka’nın kuzeyindeki Yahudi yerleşimi faaliyetlerini takipten sorumlu Gassan Dağlas, işgal güçlerinin askeri buldozer eşliğinde El-Mesudiye bölgesine baskın düzenlediğini ve “C” bölgesinde bulunduğu gerekçesiyle bir evi yıktığını söyledi.

Dağlas, iki katlı evin Burga köyü sakinlerinden Müşir Süleyman Seyf’e ait olduğunu ve ev sahibine yıkım kararının tebliğ edilmediğini bildirdi.