DİRENİŞ Şehitleri ve İSRAİL İle Kapanmayan HESAP!

İşgal ordusu Barkan eylemini gerçekleştiren Filistinli kahraman şehit Eşref Nealive ile hesabını kapatacağı tehdidinde bulundu. Bunun için yapmadığı baskın, tutuklama, kaçırma, işkence ve etmedik tehdit kalmadı. Onun bu zulmünden taşlar, ağaçlar, insanlar, hatta kadınlar, yaşlılar ve çocuklar da nasibini aldı.

İşgal güçleri Nealive’yi ele geçirip iki aylık aramanın getirdiği yıkımı düzeltmek için çaba gösterirken, Ofra eylemi meydana geldi. Ofra eylemi onların umutlarını suya düşürdü. Eylem, bunun bireysel olmadığını gösterdi. Ofra eyleminde sıkılan kurşunlar işgalcinin caydırıcılığını yerle bir edip, Siyonist güçlerin gizlenen yüzünü ve onlarla işbirliği yapanların zaafını gün yüzüne çıkardı.

Eylem aynı zamanda Filistin halkının asaletini ve madenini de ortaya koydu. Bu halk, asla işgale karşı evcilleştirilemez ve sindirilemez olduğunu hep göstermiştir.

Siyonistler yoğun aramalar, baskınlar, kovalamalar ve hainlerin her yerde kendileriyle işbirliği yapmaları sonucu şehit Nealive’ye kahraman ve direniş kalesi Asker Mülteci Kampında ulaşmayı başardı. Aynı gece mücahit ve sabırlı bir ailenin çocuğu olan Salih El-Bergusi, Siyonistlere karşı bir eylem gerçekleştirdi. Salih’in ailesi Filistin’de özellikle zeytin ağacına benziyor. Kökü sağlam, meyvesi temiz ve nezihtir. Onun şekli ve güzel yapısı vatan, direniş, sevgi, tarih, onur ve dik duruşu ifade ediyor. Salih’in Ofra eylemiyle bir ilgisi olsun veya olmasın, Filistin’de her şeye düşman olan Siyonistler elleri tetikte, hareket eden her şeyi hedef almaktadırlar. Bu konuda silahlı direnişçiyle, silahsız biri fark etmiyor. Bu topraklar üzerinde nefes alan herkes düşmanın potansiyel hedefidir.

Hemen her gün mutlaka yeni şehitler oluyor. Bunlar ya direnişçi, ya kadın, ya çocuk veya bir yaşlıdır. Efsane (!) ordu kof kahramanlıkların peşinde. Tepesine kadar yolsuzluklara batan Siyonist hükümet ise kendini kamufle etme arayışında. Gazze sınırında aldıkları hezimetin utancı Siyonist toplumun korkak liderlerinin sahtekârlığını ortaya koydu.

Siyonist ordu sabah saatlerinde şehitlerle hesabını kapatmakla kendini avuturken, şehitler kervanını unutmuş gibi. Bunu söylerken yeni bir hesap açtığının farkında değil. Çünkü şehitlerin yanında duran halk henüz hesabını kapatmadı.

Korkakların gözüne uyku girmesin!

Bugün Filistin topraklarını temiz kanlar suladı. Bu topraklar, üzerinde zalim kararların zemin bulmasına izin vermez. Uyur gibi olur. Ancak etrafındakiler her şeyin aleyhine döndüğünü sandığı bir anda uyanır ve dönen dolapları alt üst eder.

Şu anda her türlü silahlı teçhizatlı düşmanıyla kahramanlıkla bezenmiş şehitler arasında yeni bir savaş halkasını yaşıyor.

Filistin’de Yahudi yerleşimcilere huzur ve güven olmayacak. Bu topraklar üzerinde bir kişi nefes aldıkça onların hayatı kâbusla geçecek.

Filistinli bir aileden Eşref Nealive gibi bir kişi veya El-Bergusi ailesinden Salih gibi bir direnişçi işgalcinin uykusunu kaçırabilir ve hesaplarını alt üst edebilir.

Düşman hesabı kapattığını iddia etse de, aslında yeni hesaplar açmaktadır.

Salahuddin El-Avavide / Filistin