Home / Filistin Direnişi / DİRENİŞ’e Karşı Kurulan KOMPLO Boşa Çıkacak!

DİRENİŞ’e Karşı Kurulan KOMPLO Boşa Çıkacak!

Hamas liderlerinden Salah El-Berdevil, Batı Yaka’daki yiğitlerin işgalcilerin ve işbirlikçilerinin Gazze Şeridi’ne yönelik oyununu bozduğunu söyledi.

Salah El-Berdevil, Selfit eylemini kutlamak üzere Gazze kentinde düzenlenen yürüyüş sonrası yaptığı konuşmada, Selfit eyleminin Filistin direnişine kurulan komploları boşa çıkaracağını ifade etti.

Batı Yaka’daki direnişçileri selamlayan El-Berdevil, direnişin Filistin davasının geleceğiyle oynamaya çalışanların başları üzerinde olmaya devam edeceğini kaydetti.

Hamas lideri, Selfit eyleminin Filistin halkının işgale karşı mücadele seçeneğinin direniş olduğunu bir kez daha gösterdiğini bildirdi.

İslami Cihad Hareketi liderlerinden Halid El-Bataş da işgal altındaki Filistin topraklarının müzakereler yoluyla değil ancak direnişle geri alınabileceğini belirtti.

Batı Yaka’daki yiğitlerin milli projeye yeniden hayat verdiklerini ifade eden El-Bataş, ümmetin baş düşmanının Siyonistler ve bir numaralı davasının da Filistin davası olduğunu söyledi.

Filistin El-Ahrar Hareketi Genel Sekreteri Halid Ebu Hilal de yaptığı konuşmada, Filistin’in tek savaşının işgale karşı olduğuna işaret etti.