DİRENİŞ, İzzet ve Onur Yolu…

Hamas liderlerinden eski esir Ömer El-Bergusi (Ebu Asıf), tüm Filistinlileri milli birliği sağlamaya ve pusulayı vatana doğru çevirmeye davet etti.

İşgalcilerle yapılacak müzakerelerin Filistin halkına haklarını geri kazandıramayacağını belirten El-Bergusi, direnişin izzet ve onur yolu olduğunu ifade etti.

Ömer El-Bergusi verdiği röportajda, tarihi Donald Trump’ın ya da Binyamin Netanyahu’nun değil Filistin gençlerinin yazacağını söyledi.

Filistinlileri Filistin için fedakarlığa davet eden El-Bergusi, direnişin Filistin halkının, esirlerin ve şehit ailelerinin dertlerini taşıdığını dile getirdi.

El-Bergusi, direnişin şehitlerin kanlarını boşa götürmeyeceğine dikkat çekerek, İsrail işgalinin ve devletinin örümcek ağından daha zayıf olduğunu belirtti.

İşgal zindanlarında tutulan esirlerin müebbetlere ve uzun yıllar hapis yatmaya aldırış etmediklerini bildiren El-Bergusi, direnişin esirleri kolladığını ifade etti.

El-Bergusi, “Hedefimiz çok açık. Halkımızın tüm kesimlerinin arzusu diğer halklar gibi özgür olmak” dedi ve gençlerin toplumun temel direği olduğunu söyledi.