Es-Sinvar: DİRENİŞ İsrail’e Hayatı CEHENNEM Edebilir

Yahya Es-Sinvar dün gece El-Cezire kanalına yaptığı açıklamada siyonist işgal rejiminin Filistin halkının özgürlük mücadelesini karalamak için çeşitli yalanlara başvurduğuna dikkat çekerek, “biz kesinlikle çocukları insan kalkanı olarak kullanmıyoruz” dedi.

Yahya Es-Sinvar, Filistin direnişinin işgalciler için hayatı cehenneme çevirebileceğini vurgulayarak, esir değişimi anlaşmasından da işgal rejiminin kendisinin vazgeçtiğini dile getirdi.

Sinvar açıklamasında, özellikle İslam dünyasında muhtelif ülkelerin işgal rejimiyle ilişkileri normalleştirme planının arkasından koşmaya başlamasından sonra Filistin halkının ciddi zorluklarla karşı karşıya gelmeye başladığını ifade etti.

Yaşanan bütün bu zorlukların Filistin’deki İslamî ve ulusal direniş hareketlerinin liderlerini bu aşamada kitlesel mücadeleye ağırlık vermeye yönelttiğini söyledi.

Sinvar, muhtelif direniş araçlarına başvurmanın Filistin halkının hakkı olduğunu vurgulayarak, “halkımızın mecbur edilmesi durumunda başka direniş araçlarına başvurmasının önünde engel bulunmamaktadır” dedi.

Sinvar açıklamasında şartların değişebileceğini ve Filistinlilerin silahlı direniş yöntemine de başvurabileceklerini, Hamas’ın ve diğer direniş guruplarının şartların gerektirdiği araçları kullanmaktan çekinmeyeceğini dile getirdi.