Home / Filistin Direnişi / DİRENİŞ Grupları ULUSAL Diyaloğun Temel Bileşeni

DİRENİŞ Grupları ULUSAL Diyaloğun Temel Bileşeni

Halk Direnişi Hareketi Genel Sekreteri Şeyh Ebu Kasım Dağmeş, ateşkes ve uzlaşı gibi konularla ilgili görüşmelere başta Halk Direnişi Hareketi olmak üzere Gazze Şeridi’ndeki direniş gruplarının davet edilmemesini isteyenleri kınadı.

Dağmeş konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ulusal birliğin Filistin halkının tüm kesimlerinin temel ve stratejik talebi olduğunu söyledi.

Filistin halkına kurulan komplolara karşı koyabilmek için çabaların birleştirilmesinin vaktinin geldiğini belirten Dağmeş, direnişin ulusal kararı koruduğunu ifade etti.

Dağmeş, direniş gruplarının Filistin sahasında yaşananların temel ortağı olduğunu belirterek, kanlarıyla birçok kahramanlığa imza atan söz konusu grupların ikinci plana itilemeyeceğini bildirdi.

Halk Direnişi Hareketi Genel Sekreteri, Filistinli gruplardan üzerlerine düşen sorumluluğu yerine getirmelerini ve dikkatlerin asıl davadan sapması neticesi ortaya çıkabilecek fitneye engel olmalarını istedi.

Dağmeş, Mısır’a da Filistin’de uzlaşının sağlanması ve Filistin halkının sıkıntılarının hafifletilmesi konusunda rolünü oynaması çağrısında bulundu.