DİRENİŞ Grupları, NEKBE’ye Katılım Çağrısı Yaptı

Filistin topraklarında siyonist işgal devletinin kuruluşunun ilan edilmesi sebebiyle Nekbe yani Büyük Felaket olarak isimlendirilen olayın 71. yıldönümü münasebetiyle düzenlenecek etkinliklere en büyük katılım sağlanması için Ramallah ve El-Bire’deki ulusal ve İslamî direniş hareketleri tarafından çağrıda bulunuldu.

Direniş grupları yayınladıkları bildiride işgalin politikalarına karşı özellikle de Ramazan ayında safların birleştirilmesi ve birlik sağlanması, Kudüs’e yolculukların artırılması, işgal yönetiminin oradaki baskıcı uygulamalarının kırılması, Mescidi Aksa’da ibadet ve oraya ulaşma hakkına sahip çıkılması istendi.

Bildiride aynı zamanda işgal güçlerinin tüm ürünlerinin boykot edilmesi için geniş çaplı kampanyalar düzenlenmesi çağrısında bulunuldu.

Bildiride önümüzdeki cuma günü işgal güçleriyle temas noktalarında gösteriler düzenleneceği hatırlatılarak bu gösterilere destek verilmesi istendi.

Cuma günü aynı zamanda imkânları olanlardan Mescidi Aksa’da namaz kılmak için gitmeleri istendi.

Bildiride Avrupa’nın, işgal yönetiminin Gazze bölgesine yönelik son saldırısı karşısında sergilediği tutum da kınandı.

Bildiride 71. Nekbe yıldönümünün Filistin halkının “Yüzyılın Anlaşması” oyununa ve ABD’nin komplolarına karşı tavır koyduğu bir döneme denk geldiği hatırlatılarak bu münasebetle gerçekleştirilecek etkinliklerin de özel bir anlam taşıdığına dikkat çekildi.