Home / Filistin Direnişi / DİRENİŞ Gruplarının Heyetleri MISIR’a Dönüyor

DİRENİŞ Gruplarının Heyetleri MISIR’a Dönüyor

İşgal rejimiyle ateşkes ve Filistin uzlaşısı konularında geçtiğimiz haftalarda başlayan istişare görüşmelerini sürdürmek üzere Filistinli grupların heyetleri Kahire'ye dönüyor.

Hamas, istişare görüşmelerinin Kurban Bayramı’ndan sonra devam etmesi yönünde Filistinli gruplarla görüş birliğine varıldığını açıklamıştı.

GÖZAT  Filistinli Gruplardan Ortak MİLLİ KURTULUŞ PROGRAMI

Filistinli gruplar, Kahire’de bir araya gelerek, Mısır’ın ve Birleşmiş Milletler’in arabuluculuğunda işgal rejimiyle yapılacak uzun vadeli ateşkes anlaşmasını görüşüyor.

Hamas Hareketi Siyasi Birimi Başkanı İsmail Heniyye, bayramın ilk günü yaptığı açıklamada, Gazze Şeridi’ne uygulanan ablukanın kaldırılmasının yakın olduğunu söyledi.

Heniyye, “Büyük Dönüş Yürüyüşü ve direniş sayesinde bu zalim ablukanın defterini dürmek üzereyiz” dedi.

GÖZAT  MISIR Askeri 1 Filistinliyi ŞEHİT Etti

Ateşkes ve uzlaşı konularındaki görüşmelere katılmak üzere Fetih’ten bir heyetin de Kahire’ye gideceği, Azzam El-Ahmed başkanlığındaki heyette Hüseyin Eş-Şeyh ve Ruhi Fettuh’un yer alacağı açıklandı.

Fetih Hareketi Merkez Komitesi üyesi Cemal Muheysin, basına konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Fetih heyetinin Mısır İstihbaratı’na Filistin Yönetimi’nin ve Başkan Mahmud Abbas’ın işgal rejimiyle ateşkesin mevcut haliyle yapılmasını reddettiği bilgisini ileteceğini söyledi.