DİRENİŞ Grupları: Mescidi Aksa, KIRMIZI ÇİZGİ!

Filistinli direniş grupları, Mescid-i Aksa’nın kırmızı çizgi olduğunu ve işgalcilerin Kudüs’ü hedef almalarına izin vermeyeceklerini açıkladı.

Direniş grupları, bu sabah yayınladıkları bildiride, işgalcilerin Mescid-i Aksa’ya ve murabıtlara yönelik saldırılarını sürdürdüklerini ve bu saldırılar karşısında eli kolu bağlı oturmayacaklarını ifade etti.

Bildiride, Mescid-i Aksa’ya ve murabıtlara yönelik saldırıların sonuçlarından tamamen işgal yönetiminin sorumlu olduğu kaydedildi.

Filistin halkını “Er-Rahme Kapısı Seferberliği”ne katılmaya çağıran direniş grupları, Filistinlilerden Mescid-i Aksa’ya giderek nöbet tutmalarını, murabıtlara destek olmalarını ve işgalcilerin Mescid-i Aksa’yı zaman ve mekan bakımından ikiye bölme planlarını bozmalarını istedi.

Mescid-i Aksa’ya yönelik saldırılarını sürdüren işgal güçleri, Er-Rahme Kapısı bölgesini ve Kudüs’teki bazı müesseseleri kapattı.İşgal güçleri Er-Rahme Kapısı bölgesinde namaz kılan cemaate saldırıp birçoğunu gözaltına alırken, Siyonist yerleşimciler de Mescid-i Aksa’ya düzenledikleri baskınları yoğunlaştırdı.

Filistinli gruplar, Arap ve İslam ülkelerinin Mescid-i Aksa’yı hedef alan saldırılar karşısındaki sessizliğini ve işgal rejimiyle ilişkilerini normalleştirme peşinde koşmalarını eleştirdi.

Kudüs’ün ve Mescid-i Aksa’nın kırmızı çizgi olduğunu vurgulayan direniş grupları, Gazze halkından da yarın Cuma namazının ardından sınır bölgelerinde yapılacak gösterilere katılmasını istedi.

Bu arada Siyonist askerlerin Kudüs’te okul öğrencilerine karşı göz yaşartıcı gaz kullanması sonucu 30 öğrenci boğulma tehlikesi yaşadı.