DİRENİŞ Grupları: İSRAİL’in Kural Koyduğu Günler GEÇTİ

Saldırıya saldırıyla karşılık vereceklerini bildiren gruplar, “İşgalci düşman zalim ve azgın güçlerden destek alıyorsa biz de önce Allah’ın yardımından sonra da halkımızın desteğinden güç alıyoruz” dedi.

Direniş grupları, dün akşam yayınladıkları ortak bildiride, işgal rejimini çatışma kurallarını değiştirmeye kalkışmaması ve Filistin halkına saldırmaması yönünde uyardı.

Bildiride ayrıca direniş gruplarının işgal güçlerinin olası bir saldırısına ve ahmaklığına karşı koymaya hazır oldukları dile getirildi.

Kararlarının sadece Filistin halkının milli iradesine ve çıkarlarına dayandığını dost düşman herkesin bildiğine işaret eden direniş grupları, işgalci düşmanın ihlalleri karşısında eli kolu bağlı beklemeyeceklerini açıkladı.

Direniş grupları, geçtiğimiz günlerde olduğu gibi her aşamanın uygun zaman ve mekanda gerekli misillemede bulunacaklarını göstereceğini ifade etti.

Filistin halkının Büyük Dönüş Yürüyüşü’nde gösterdiği kahramanlığa övgüde bulunan direniş grupları, şehitleri ve gazileri, işgal rejimi zindanlarında tutulan esirleri selamladı.

Bildiriye İzzeddin El-Kassam Tugayları, Kudüs Müfrezeleri, Nasır Salahuddin Birlikleri, El-Mücahidin Tugayları, Şehit Ebu Ali Mustafa Tugayları, Nasır Salahuddin Tugayları, Milli Direniş Tugayları, El-Ensar Tugayları, Şehit Nidal El-Amudi Birliği, Şehit Abdulkadir El-Hüseyni Tugayları, Es-Saika Tugayları, El-Aksa Bekçileri, İslam’ın Kılıcı, Şehit Nebil Mesud Tugayları ve Şehit Eymen Cude Tugayları imza attı.