Home / Filistin Direnişi / DİRENİŞ Gruplarının Heyetleri MISIR’a Gitti

DİRENİŞ Gruplarının Heyetleri MISIR’a Gitti

Filistinli grupların heyetleri Mısır'ın daveti üzerine ateşkes, uzlaşı ve Gazze Şeridi'ndeki insani durumu görüşmek üzere Kahire'ye gitti.

Direniş Komiteleri sözcüsü Ebu Mücahid yaptığı açıklamada, uzlaşı ve ateşkes konularını görüşmek üzere Kahire’de yapılacak istişare toplantılarına katılmak için resmi davet aldıklarını bildirdi.

GÖZAT  İSLAMİ CİHAD: Denizden Nehre Tüm Topraklar FİLİSTİN'E AİT

Ebu Mücahid, hareket liderlerinden oluşan bir heyetin toplantılara katılmak üzere Kahire’ye gideceğini ifade etti.

Farklı kaynaklardan edinilen bilgilere göre, İslami Cihad, El-Ahrar, El-Mücahidin, Halk Direnişi ve Direniş Komiteleri heyetleri öğle saatlerinde Kahire’ye gitmek üzere Rafah Kapısı’ndan çıkış yaptı.

GÖZAT  DİRENİŞ İle İSRAİL Ateşkesinin Detayları

Hamas işgal rejimiyle yapılacak ateşkes anlaşmasının tüm grupların uzlaşısıyla sağlanmasını şart koştu.

Hamas’ın bu şartı üzerine diğer gruplara davet gönderilerek heyetlerinin istişare toplantıları için Kahire’ye çağrıldığı bildirildi.

Hamas Hareketi Siyasi Birimi üyesi ve Ulusal İlişkiler Ofisi Başkanı Hüsam Bedran da Kahire’ye giderek toplantılara katılacağını açıkladı.

GÖZAT  Müslümanlar Arasındaki BÜTÜN İHTİLAFLARIN KAYNAĞI İSRAİL'dir

Bedran, sosyal paylaşım sitelerinden Facebook’taki kişisel sayfasında yaptığı açıklamada, imzalanan anlaşmalara ve özellikle de 2011 anlaşmasına göre uzlaşıyı sağlamaya hazır olduklarını söyledi.

Bedran, Gazze halkının çektiği sıkıntılara son verilmesi için başlatılan Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetlerinin devam edeceğini kaydetti.