DİRENİŞ Gruplarından, Batı Şeria Halkına MİSİLLEME Çağrısı!

Gazze’deki direniş grupları, Batı Yaka’daki özgür devrimcilerden işgalcilerin Filistin halkına yönelik cinayetlerine sarsıcı bir şekilde misillemede bulunmalarını istedi.

Filistinli direniş grupları konuyla ilgili yayınladıkları bildiride, 16 yaşındaki Semah Mübarek’in şehit edilmesinin işgalcilerin cinayetlerine eklendiğini söyledi.

Direniş grupları, işgalcilerin cinayetlerinin direniş meşalesini alevlendireceğini ve işgalden kurtulmanın yolunun her alanda direnişi ve intifadayı tırmandırmak olduğunu belirtti.

Filistinli direniş grupları, Batı Yaka’da Fetih’e bağlı güvenlik birimlerini işgal güçleriyle yürüttükleri güvenlik koordinasyonuna son vermeye ve Filistin halkını koruma görevini yerine getirmeye davet etti.

Filistin Yönetimi güvenlik güçlerinden elini direnişin üstünden çekmesini isteyen gruplar, söz konusu güvenlik güçlerinin görevlerinin Siyonist gaspçıların Filistin halkına zulmetmesini engellemek olduğunu hatırlattı.

Filistinli direniş grupları ayrıca, Filistin halkının da diğer halklar gibi kendi toprakları üzerinde özgürce ve onuruyla yaşama hakkı olduğuna dikkat çekti.

Gazze’ye liman inşa edilmesini isteyen direniş grupları, karada ve denizde Büyük Dönüş Yürüyüşü kapsamında gerçekleştirilen gösterilerin amacına ulaşıncaya kadar devam edeceğini bildirdi.

Arap Birliği’ne, İslam İşbirliği Teşkilatı’na ve uluslararası çevrelere seslenen gruplar, Gazze Şeridi’ne uygulanan ablukanın vakit geç olmadan kaldırılmasını sağlamaları çağrısında bulundu.