DİRENİŞ ve GAZZE Yıkılmaz, Dimdik Ayakta!

Hamas, Gazze Şeridi’nin ve direnişin kırılmaz olduğunu, iradesini her zaman işgalcilere kabul ettirdiğini söyledi.

Hamas Hareketi sözcülerinden Hazım Kasım konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Gazze’nin özgürce ve onuruyla yaşama hakkını söküp alacağını, kendisine uygulanan ablukayı kıracağını ifade etti.

Direnişin Filistin halkını koruma görevini yerine getirdiğini bildiren Kasım, işgal güçleri Filistin halkına her saldırdığında direnişin bu meşru hakkı kullandığını ve görevini yerine getirdiğini belirtti.

Filistin direnişinin işgale karşı hep birlikte gösterdiği performansa övgüde bulunan Kasım, sahadaki birlik ve bütünlüklerinin Filistin halkının direnişinin ve zafer kazanmasının etkenlerinden biri olduğunu kaydetti.

Kasım, Filistin halkının işgale karşı mücadelede direniş güçleri etrafında kenetlenmesinin direnişi koruduğunu bildirdi.

Dün sabah erken saatlerde Tel Aviv’in kuzeyine füze düştüğünü açıklayan işgal güçleri dün akşam saatlerinden itibaren Gazze Şeridi’ne bir dizi hava saldırısı düzenledi.

Dün akşam geç saatlerde ateşkes sağlandığı duyurulmasına rağmen işgal ordusu saldırılarını gece ve bu sabah erken saatlerde de sürdürdü.