DİRENİŞ Grupları: BÜYÜK DÖNÜŞ Eylemleri Durmayacak!

Hamas sözcüsü Fevzi Burhum yaptığı açıklamada, Filistin halkının Dönüş ve Kuşatmayı Kırma Yürüyüşü gösterilerini sürdürmekte kararlı olduğunu belirterek, işgalcinin terör estirmesine ve katliam yapmasına rağmen bu faaliyetlerin devam edeceğini söyledi.

Basın açıklaması yapan Burhum, “Dönüş Yürüyüşü gösterilerinden geri adım atılmayacak. Davamızın adil oluşunu ve onurlu bir şekilde yaşama ilkesini kuşanarak sürdüreceğiz. Başta Gazze üzerindeki ablukayı kırmak üzere hedeflerimizi gerçekleştirinceye kadar birliğimizi ve kaynaşmamızı koruyacağız” dedi.

İşgalcinin cinayetlerine ve tehditlerine rağmen yürüyüşlerine devam eden halkı selamlayan Burhum, şehitlere rahmet ve yaralı olanlara da şifa dileklerinde bulundu.

Diğer taraftan Filistin Halk Kurtuluş Cephesi de basın açıklaması yaptı.

FHKC yayınladığı açıklamada, Cuma günü şehit olan ve Filistin toprağını temiz kanlarıyla sulayan şehitleri saygıyla selamladıklarını, yaralılara da acil şifalar dilediklerini belirterek, şehit veya yaralılardan akan her bir kan damlasının düşmanla yandaşlarını ve onunla ilişkileri normalleştirenleri yakan bir ateşe dönüşeceğini ifade etti.

FHKC açıklamasında tehdit ve katliamlara rağmen dün Gazze sınırında toplanan kalabalık Filistin halkının başta ablukanın kalkması olmak üzere hedeflerini gerçekleştirinceye kadar yürüyüşünü sürdüreceği mesajını verdiğini hatırlattı.

Gazze’nin doğusunda dün yapılan gösterilere sert bir şekilde müdahale eden işgal güçleri 4 kişiyi şehit etti, 250’den fazla kişiyi de yaraladı.