Image default

DİRENİŞ’ten Batı Şeria’da ESİRLERE Destek Çağrısı

Batı Yaka’nın Ramallah ve El-Bire vilayetlerindeki İslami ve ulusal direniş güçleri önümüzdeki Cumartesi’ye tekabül eden 30 Mart tarihinde düzenlenecek Toprak Günü faaliyetlerine büyük bir katılım sağlanmasını ve işgalcilerle temas noktalarında aktivitenin artırılmasını istedi.

Direniş güçleri yaptığı açıklamada yahudi yerleşimine ve siyonist işgal planına karşı Filistin topraklarında halkın birliğinin sağlanmasının zorunlu olduğuna dikkat çekildi.

Direniş güçleri Filistinlilerin sabit hakları alınıncaya kadar mücadele sözünü yenileyerek ABD’nin Filistin davasını tasfiye etmeyi amaçlayan bütün planlarına karşı olduğunu dile getirdi.

Açıklamada Ramallah’ın batısındaki Re’su Kerker, Belin ve Nalin köylerinde, doğusundaki El-Muğir’de ve Kudüs’ün doğusundaki El-Han El-Ahmer’de barışçıl kitlesel eylemlerin devam edeceği vurgulandı.

Direniş güçleri esirlere de destek verilmesini ve işgal rejimi zindanlarındaki esirlere yönelik işkencelere ve insanlık dışı muamelelere tepki gösterilmesi için 17 Nisan’da ihya edilecek Esirler Günü’ne ilgi gösterilmesini istedi.

Açıklamada işgal rejiminin ürünlerinin protesto edilmesinin ve bu ürünlerin Filistin pazarlarına girmemesi için boykotun sürdürülmesinin de önemli olduğu vurgulandı.

Açıklamada İnsan Hakları Meclisi’nin işgal devletinin Filistinliler aleyhine işlediği suçları kınama kararından da övgüyle söz edildi.