DENİZ Eyleminde GAZZE’de 14 Yaralı…

Kuşatmayı kırmak için Gazze sahilinde yapılan Deniz Yürüyüşlerinde işgal güçleri 6’sı gerçek mermiyle olmak üzere 14 kişiyi yaraladı.

Bugün ikindiden sonra binlerce kişi Gazze sahilinde yapılan Deniz Yürüyüşlerine katılmak için Gazze’yi 1948’de işgal edilen topraklardan ayıran dikenli tellere yürüdü.

Kaynaklar verdiği bilgide, 21’inci Deniz Yürüyüşünün bugün ikindiden sonra 25 tekne ile başlatıldığını, karadan da destek gören deniz faaliyetlerine katılanlarla karada onlara destek veren halka gerçek mermi, plastik mermi ve göz yaşartıcı bombalarla saldıran işgal güçlerinin 14 kişiyi yaraladığını söyledi.

Ulusal Girişim, dönüş hakkını talep etmek ve Gazze üzerindeki kuşatmanın kaldırılmasını sağlamak için iki aydan beri her Pazartesi günü Gazze sahilinde faaliyetler yapıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Ulusal Girişim, talepleri yerine getirilinceye kadar deniz faaliyetlerine devam edeceklerini kaydetti.

İki ay önce Gazze halkı tarafından denizde başlatılan Deniz Yürüyüşlerine saldıran işgal güçleri, tekneleri batırıyor, gösteriye katılanları yaralıyor ve gözaltına alıyor.

Diğer taraftan kaynaklar, bugün akşam saatlerinde Gazze’nin güneyinde yer alan Han Yunus’un doğusunda bir grup gence saldıran işgal güçlerinin iki kişiyi yaraladığını belirtti.

Kaynaklar, yaralanan iki kişinin hastaneye kaldırıldıklarını ve yaralarının orta derecede olduğunu kaydetti.