Cenin Kampında İşgal güçleri İle Çatışma

Batı Yaka’nın kuzeyindeki Cenin Kampı’nda Filistinli gençlerle Filistin Yönetimi’ne bağlı güvenlik güçleri arasında dün gece yaşanan çatışmalar sırasında aralarında kadınların ve çocukların da bulunduğu çok sayıda kişi göz yaşartıcı bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendi.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, kamp girişindeki El-Hısan Kavşağı ve Cenin Devlet Hastanesi yakınlarında kamp sakini gençlerle Filistin Yönetimi güvenlik güçleri görevlileri arasında çatışma çıktı.

Kaynaklar, Filistin Yönetimi güvenlik güçleri görevlilerinin gençlerin üzerine çok sayıda göz yaşartıcı bomba attığını, bombaların civardaki evlere de düştüğünü ve çok sayıda kişinin bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendiğini, sivil savunma ve ilk yardım ekiplerinin müdahalede bulunmak zorunda kaldıklarını, bazı evlerin boşaltıldığını ve ev sakinlerine ilk yardımda bulunulduğunu söyledi.

Çatışmaların ardından kamp sakinlerinin bölgede evlerin bulunmasına aldırış etmeyen Filistin Yönetimi güvenlik güçlerini protesto ettiği belirtildi.