CENİN Halkı 2 ŞEHİDİ Toprağa Verdi

Hastanenin önünden hareket eden cenaze korteji, Cenin caddelerini dolaştı. Törene katılanlar direniş lehine sloganlar atarak şehitlerin intikamının alınmasını istedi.

Cenaze törenine katılanların daha sonra iki gruba ayrıldığı, bir grubun şehit Evs Selame’yi toprağa vermek üzere Cenin Mülteci Kampı’na gittiği, diğer grubun ise şehit Saad Salah’ı Doğu Mahallesi’ndeki Şehitler Mezarlığı’nda toprağa verdiği bildirildi.

İslami Cihad Hareketi liderlerinden Bessam Es-Saadi, cenaze töreninde yaptığı konuşmada, Batı Yaka’nın alttan alta yanan bir ateş üzerinde yaşadığını ve her an patlayabileceğini söyledi.

Arap ve İslam ülkeleri halklarına aralarındaki anlaşmazlıklara ve direnişi kuşatmaya son vermeleri çağrısında bulunan Es-Saadi, işgal rejiminin Filistin halkını boğmak için bu durumdan yararlandığını ifade etti.

Cenaze töreninde yapılan diğer konuşmalarda da işgal güçlerinin Filistinli gençleri yargısız idamla şehit ettiği dile getirildi.

Bu arada, iki gencin işgal güçlerince şehit edilmeleri dolayısıyla Cenin çarşısında dükkanların kepenk kapattığı bildirildi.