Home / Filistin / Cenin’de 3 Gence GÖZALTI
Cenin'de 3 Gence GOZALTI

Cenin’de 3 Gence GÖZALTI

İşgal güçleri dün akşam saatlerinde Kudüs'ün kuzeyindeki Cenin kenti sakinlerinden Filistinli üç genci gözaltına aldı. Gençlerden ikisinin Nablus yakınlarındaki geçici askeri kontrol noktasında gözaltına alındığı bildirildi.

Filistinli yerel kaynaklar, işgal güçlerinin 20 yaşındaki Muin İbrahim Hamamira’yı Bezariye köyü yakınlarındaki kontrol noktasında ve 30 yaşındaki Ahmed Muhammed Haliliyye’yi de Nablus yakınlarındaki 17 nolu kontrol noktasında gözaltına aldığını ifade etti.

Kaynaklar, gözaltına alınan gençlerin Cenin kentinin güneyindeki Caba’ köyü sakinlerinden olduklarını, işgal güçlerinin dün akşam ayrıca ırkçı ayrım duvarı hizasındaki Fakua köyüne baskın düzenlediğini ve 21 yaşındaki Samir Muhammed Abbas’ı gözaltına aldığını söyledi.

Bu arada, dün akşam Kudüs’ün doğusundaki Ebu Dis beldesinde Kudüs Üniversitesi Kampüsü çevresinde ve El-Medaris Caddesi’nde işgalcilerle Filistinliler arasında çatışmaların yaşandığı, işgal güçlerinin çatışmalar sırasında yoğun bir şekilde ses bombası ve göz yaşartıcı bomba kullandığı bildirildi.

Kaynaklar, Kudüs’ün kuzeydoğusundaki Anata beldesinin Es-Selam banliyösünde de işgal askerlerinin baskınının ardından çatışmaların yaşandığını ifade etti.