CELTIC Taraftarlarından FİLİSTİN’e Destek

Geçtiğimiz gün Celtic’in oynadığı karşılaşma sırasında İskoç taraftarlar tribünlerde Filistin’e destekte bulundu.

Taraftarlar, Büyük Dönüş Yürüyüşü sırasında Gazze sınırında İsrail askerleri tarafından şehit edilen Filistinliler’in anısına, karşılaşma boyunca Filistin bayrakları sallayıp Siyonist İsrail aleyhine sloganlar attı.

İskoçya Ligi’nde oynanan Celtic-Ross County maçında ev sahibi takımın taraftarları Filistin bayrakları açtı. Siyonist İsrail’in 17 sivili şehit etmesine kayıtsız kalmayan İskoç taraftarlar, Filistin lehine sloganlar attı.

Celticlilerin bu hamlesi Müslümanların takdirini kazanırken tüm Dünyadaki futbolseverler de İskoç ekibinin sosyal medya hesabına ‘teşekkür’ mesajları attı.

Celtic ile Hapoel Beer-Sheva arasında 17 Ağustos 2016 yılında yapılan UEFA Şampiyonlar Ligi elemeleri play-off turu ilk maçında, Celtic taraftarları karşılaşma öncesinde ve esnasında Filistin bayrakları açmıştı. UEFA da olayla ilgili disiplin soruşturması başlatmış ve Celtic, ciddi bir para cezasıyla karşılaşmıştı.

Batı Şeria’daki Ed-Dehişa Mülteci Kampı’nda yaşayan yüzlerce Filistinli çocuk da Şampiyonlar Ligi maçında taraftarları Filistin bayrakları açan Celtic’e UEFA’nın verdiği para cezasını ödemek için harçlıklarını bağışlamıştı.