Çatışmalarda Filistinli Bir Genç Şehit Oldu, İkisi Yaralandı

Filistin Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı açıklamaya göre Batı Yaka’nın ortalarında yer alan Ramallah’ın kuzeyindeki Beyti Rima beldesinde bugün meydana gelen çatışmalarda 19 yaşındaki Ahmed Hazim Ata Er-Rimavi isimli genç şehit oldu.

Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı basın açıklamasına göre işgal askerleri bugün sabah saatlerinde Beyti Rima beldesine yaptıkları baskın esnasında adı geçen gence silahlı saldırıda bulundular. Saldırıda adı geçen genç, gerçek merminin isabet etmesi sebebiyle yaralandı ve Selfit beldesindeki Yasir Arafat Hastanesi’ne kaldırıldı. Ancak kurtarılamadı ve şehit oldu.

Tıbbi kaynakların verdiği bilgilere göre işgal güçlerinin saldırısı sebebiyle çıkan çatışmalarda üç kişi isabet aldı. Bunlardan ikisine gerçek mermi isabet etti. Üçüncüsüne ise plastik kaplamalı bir kurşun mermi isabet etti. Bu üç kişiden biri hastanede hayatını kaybeden Ahmed Er-Rimavi idi. Diğer ikisinin tedavisi ise sürüyor.

Yaralıların üçü de Selfit’teki hükümet hastanesine kaldırıldı.

Şehit olan Ahmed Er-Rimavi’nin 14,5 yıl işgal zindanında kaldıktan sonra üç ay önce özgürlüğüne kavuşan Hazim Er-Rimavi’nin oğlu olduğu ifade edildi.

Ahmed Er-Rimavi’nin şehit edilmesiyle birlikte Ekim 2015’in başında patlak veren Kudüs intifadasının başından bu yana şehit olanların sayısı 269 oldu.