HENİYYE: Büyük Dönüş KUŞATMA Kalkana Dek Sürecek

Kudüs İntifadası Cumasında dün şehit olanlardan birinin cenaze törenine katılan Hamas lideri Heniyye, “Büyük Dönüş ve Kuşatmayı Kırma Yürüyüşü parçacı ve eksik çözümleri kabul etmeyecek. Halkın devrimi kuşatma tamamen kalkıncaya kadar devam edecek. Dönüş Yürüyüşü gösterileri yakıt ve dolar için yapılmıyor. Filistin halkının onuruyla ve özgürce yaşama hakkı var” dedi.

Heniyye sözlerini şöyle sürdürdü:

“Filistin davasını kaybedenler işgale karşı duranlar ve Filistin’in özgürleşmesini isteyenler değil, düşmanla güvenlik işbirliği yapanlar ve direnişe karşı onunla birlikte hareket edenlerdir. Direnişe engel olanlar, Kudüs’ün Yahudileşmesine izin verenler ve işgalciyle işbirliği yapanlar Yüzyılın Anlaşmasına hizmet ediyorlar.”

Heniyye konuşmasında ayrıca “Gazze Yüzyılın Anlaşmasını geçersiz kılmak için savaşıyor. Pusulası Kudüs ve Mescidi Aksa’dan başka bir yer olmayacak. Gazze daha önce Filistinlilerin Sina’ya yerleştirilmesi projesini engellemişti. Gazze’nin yüzü Mısır’a değil, 1948’de işgal edilmiş Filistin topraklarına dönüktür” ifadesini kullandı.

Dünkü Kudüs İntifadası Cuması gösterilerinde işgalci keskin nişancıların ateşiyle şehit düşen 7 Filistinli bugün kalabalık kitleler tarafından son yolculuklarına uğurlandılar.