Büyük Dönüş Eyleminde Şehit Sayısı 313’e Yükseldi

Filistin Sağlık Bakanlığı, dün yaptığı açıklamada, Gazze Şeridi’nde düzenlen Büyük dönüş Yürüyüşü’nde terör rejimi İsrail güçlerinin ateş açması sonucu en az 313 Filistinlinin şehit olduğunu bildirdi.

Sağlık bakanlığı,  30 mart 2018 Toprak Günü’nde başlayan ve bu zamana kadar devam eden gösterilerde, onbinlerce Filistinlinin de yaralandığını ve bunlardan bir çoğunun durumun kritik olduğunu bildirdi.

Ablukayı Kırma ve Büyük Dönüş Yürüyüşü Heyeti de geçen cuma günü yayınladığı, Gazze halkının   gösterilere katılarak Filistin davasını tasfiye projelerini reddettiğini bildirdi.

Bildiride ayrıca Amerikan yönetiminin ve işgal rejiminin planlarının Filistin toprağını ve halkını hedef aldığı ifade edildi.

Gazze halkı 30 Mart 2018’den bu yana Büyük Dönüş Yürüyüşü faaliyetleri kapsamında Gazze Şeridi sınırında gösterilerini sürdürüyor.

Gazze Şeridi’nin beş vilayetinin doğu bölgelerinde sınıra yakın noktalarda kurulan dönüş kamplarında toplanan Filistinliler barışçıl bir şekilde gösteri yaparken, işgal güçleri de silahsız göstericilerin üzerine ateş açmaya devam ediyor.