BÜYÜK DÖNÜŞ Eylemlerinde Yine Siyonist İSRAİL Saldırısı

Gazze ahalisinin erken saatlerden itibaren Dönüş Yürüyüşleri faaliyetlerine katılmak için ellerinde Filistin bayrakları ve yürüyüşlerde şehit olanların posterleriyle Gazze sınırında kurulan dönüş çadırlarına gelmeye başladığı görüldü.

Dönüş Yürüyüşleri Yüksek Heyeti daha önce yaptığı açıklamada, Filistin halkından yapılacak faaliyetlere katılım göstermesini isteyerek, yürüyüşlerin hedeflerini gerçekleştirinceye kadar devam edeceğini ifade etti.

Heyet yaptığı açıklamada “Bu Cuma faaliyetler Filistin halkının mazlumiyetini, dönüş ve kuşatmayı kırma hakkını ifade etmek için yapılacaktır” hatırlatmasını yaptı.

Heyet açıklamasında ayrıca, “Dünyanın bütün özgür insanlarına işgale karşı duran Filistin halkı ve meşru hakkı yanında tavır alma çağrısı yapıyoruz” ifadesine yer verdi.

Diğer taraftan basın açıklaması yapan Hamas sözcüsü Abdullatif Kanu’, dönüş yürüyüşlerinin devam ettiğini, Filistin halkının bugün yürüyüşlerin hâlâ devam ettiğini göstermek için faaliyet alanına gideceğini belirterek, “Gazze halkı bugünkü gösterilerde bütün dünyaya Filistin halkının yanında yer alması ve bunu kuşatmayı kırarak ve işgali sonlandırarak göstermesi gerektiği mesajını verdi” dedi.