Home / Filistin / Büyük Dönüş Yürüyüşü / BÜYÜK DÖNÜŞ Eylemleri 3 Zorluğu Aştı

BÜYÜK DÖNÜŞ Eylemleri 3 Zorluğu Aştı

Hamas’ın Siyasi Birim Başkanı İsmail Heniyye’nin müsteşarı Tahir En-Nunu işgal yönetiminin ve Filistin Yönetimi’nin Gazze’ye ablukayı ve yaptırımları ağırlaştırmalarının başarısızlıkla sonuçlanacağını ve Gazze’nin boğazını sıkma konusunda başarılı olamayacaklarını dile getirdi. Nunu, dönüş yürüyüşlerinin devam edeceğini ifade ederek bu yürüyüşlerin üç önemli zorluğu aştığını dile getirdi.

Tahir En-Nunu, El-Aksa televizyon kanalından yayınlanan röportajında ablukayı kırma ve dönüş yürüyüşlerinin amaçlarını gerçekleştirinceye kadar devam edeceğini vurgulayarak, bu arada basından uzak bir şekilde bazı Arap ülkelerinin ve mutedil uluslararası organların gözetiminde ateşkes çabalarının da devam ettiğini söyledi.

Nunu ablukanın kırılması maddelerinde herhangi bir tavizin veya yumuşamanın söz konusu olmayacağını hatırlatarak bütün gruplardan önce Filistin halkının kendi birleşik güçlü iradesiyle “Hayır, zalim ablukaya son” diyerek çıktığını belirtti.

Nunu, işgal yönetiminin ve Filistin’deki bazı çevrelerin Gazze bölgesinde Filistin içi çelişkiler ve ihtilaflar çıkarmak için yürüttükleri çabaların başarısızlıkla sonuçlandığına dikkat çekti.