Büyük Bir İsrail Heyeti, Ekonomik İlişkiler İçin BAE’ye Gitti

Siyonist igşal rejimi İsrail’in “Kanal 7” televizyonunun aktardığı bilgilere göre, ekonomistlerden oluşan büyük bir İsrail heyeti, Körfez’deki en önemli inovasyon fuarlarından biri sayılan teknoloji fuarına katılmak üzere BAE’ye gitti.

Televizyon kanalının paylaştığı bilgiye göre, GITEX Teknoloji Haftası’na katılacak İsrailli heyette, aralarında İsrail Yönetimi’nden üst düzey yetkililerin yanı sıra önde gelen teknoloji firmalarının ve özel sektörden şirketlerin temsilcilerinin bulunduğu yaklaşık 400 kişi yer alıyor.

Söz konusu ziyaretin, BAE ile İsrail arasında imzalanan ilişkileri normalleştirme anlaşmaları kapsamında gerçekleştiği ve iki taraf arasındaki ekonomik ilişkilerin güçlendirilmesinin hedeflendiği belirtildi.

Ziyaretin bir parçası olarak, ilk kez, gelecekteki dijital ekonomi başlığı altında BAE ve İsrail arasında bir zirve düzenleneceği de öğrenildi.

GITEX Teknoloji Haftası 6-10 Aralık tarihleri arasında Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde gerçekleşecek.

Diğer taraftan Yahudi yerleşimcilerden oluşan bir heyet, ticari iş birliğini görüşmek üzere ilk defa Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) Dubai kentini ziyaret etmişti.

İsrail ile BAE arasında, 15 Eylül’de Beyaz Saray’da düzenlenen törenle ilişkileri normalleştirme anlaşması imzalamıştı.