BOMBA Taşıyan BALON – İsrail’in Yeni Kabusu!

Haaretz gazetesi İsrail ordusunun patlayıcı taşıyan balonlarla mücadelesine değinerek, ordunun bu sorunu halletmek için teknolojik sahada uzman şirketlerle görüşmeler yaptığını duyurdu.

Haaretz gazetesi İsrail ordusunun Gazze’den işgal arazilerine atılan patlayıcı taşıyan balonlarla mücadele edebilmek için İsrailli ve yabancı teknoloji şirketleri ile görüşmelere başladığını duyurdu.

Mezkur gazete İsrail ordusunun şimdiye kadar bu sorunla baş edebilmek için hiç bir çözüm yolu sunamadığını duyurdu ve bu balonların Gazze etrafındaki Yahudilerin güvenlik duygularında geniş etkiler bıraktığını itiraf etti

Haaretz gazetesi şunları da ekledi: Gazze Şeridi’nden patlayıcı taşıyan balonlar gönderilmeye başladığından beri ordu bu sorunu çözmek için yerli ve yabancı teknoloji şirketleri ile görüşerek onlardan yardım istedi.

Siyonist gazete şöyle devam etti: Ordu bu şirketlerden elle çalışan kolay ve hızlı kullanılan alarm sistemleri tasarlamalarını istedi. Bu sistemle Gazze etrafına atılan balonlar düşmeden engellenecek.

Haaretz haberinin bir başka bölümünde de, geçtiğimiz günlerde bir SİHA’nın İsrail hava sahasını ihlal ederek Kerem Ebu Salim bölgesine giriş yapıp Gazze’ye geri döndüğünü ve İsrail ordusunun onu düşüremediğini belirtti.