BOLTON’ın Mescidi Aksa Ziyareti PROVAKATİF!

Mescid-i Aksa Hatibi ve Yüksek İslami Heyet Başkanı Şeyh İkrime Sabri, ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton’un Burak Duvarı’na ve Mescid-i Aksa’nın altında gayri meşru kazılarla açılan tünellere yaptığı ziyareti “provokatif” olarak niteledi.

Bolton’un ziyaretini İslami vakfın kutsallığını ihlal ve Kudüs’e Yahudi niteliği kazandırma çabası olarak değerlendiren Sabri, Amerikan yönetiminin işgal rejiminin ihlallerine verdiği desteğe dikkat çekti.

Sabri, Yüzyılın Anlaşması’nın ipuçlarının birer ikişer oraya çıkmaya başladığını söyledi.

Yüzyılın Anlaşması’nın Kudüs kentindeki işgali kökleştirdiğini belirten Sabri, işgalcilerin kentin İslami kimliğini yok etmeye çalıştıklarını ifade etti.

İşgal belediyesi meclisi üyesinin Eski Belde surlarının yıkılması çağrısını kınayan Şeyh İkrime Sabri, surların Osmanlı dönemindeki İslam uygarlığını temsil ettiğini söyledi.

ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı John Bolton, işgal rejimince Mescid-i Aksa’nın altına kazılan tünelleri ziyaret ettikten sonra ziyaretçi defterine “Bu büyük bir başarı. Ortak uygarlığımızın başından bu yana gelen bu tarih unutulmaz” yazdı.