BMGK Filistin’deki Katliamı KINADI

Mansur el-Oteybi dün akşam Filistin halkı ve Gazze şehitleri ailelerine başsağlığı dileyerek, önerdikleri bildirinin BMGK çalışma grubuna verildiğini, önümüzdeki saatlerde siyonist rejim tarafından acımasızca işlenen cinayetlerin kınanacağını belirtti.

Oteybi bildiride bir çok konuya değinildiğini, en az 15 Filistinlinin şehit edilmesi ve 1200’ü aşkın Filistinlinin yaralanmasının kınandığını söyledi.

BMGK olağanüstü toplanmasını isteyenlerden olan Kuveyt’in BM temsilcisi ayrıca bildiride işgal toprakları yetkililerinin insan severlik yasalar ve uluslararası insan haklarına ayrıca Cenevre 4. Konvansiyonuna uymaları ve bu konuda sorumlu olduklarını belirterek, dün yaşanan olaylar hakkında araştırma yapılması gerektiğini söyledi.

Bu arada Kuveyt dışişleri bakanlığı da bölge ülkelerin mazlum Filistin halkına destek devamında siyonist rejimin Filistinli göstericilere karşı vahşi saldırısını, yayınladığı bildiri ile kınadı.

Gazze’de Filistin sağlık bakanlığı yaptığı açıklamada siyonist rejim işgal askerlerinin “Büyük Dönüş” yürüyüşçülere saldırısı sonucu en az 15 kişinin şehit olduğu 1000’i aşkın Filistinlinin yaralandığını duyurdu.